راهنمای نویسندگان

نشریه مکانیک سیالات و آیرودینامیک

راهنمای تدوین و ارسال مقاله

 از نگارندگان گرامی تقاضا می­شود مقالات خود را مطابق این راهنما تهیه و ارسال نمایند.

الف) نحوه ارسال

  1. ابتدا به پایگاه نشریه "http://fma.ihu.ac.ir" مراجعه و ثبت نام نموده و پس از دریافت کد کاربری و رمز عبور، اقدام به بارگذاری مقاله خود نمایند.
  2. مقاله ارسال شده، نباید قبلاً در هیچ مجله داخلی و یا خارجی چاپ شده باشد و در حین داوری توسط این مجله، برای مجله دیگری ارسال شود.
  3. ارائه آدرس الکترونیکی و شماره تلفن همراه تمام نویسندگان و معرفی 5 داور متخصص پیشنهادی در هنگام بارگذاری مقاله الزامی است.
  4. ارائه و ارجاع حداقل 5 مرجع به مراجع مقالات قبل نشریات این دانشگاه الزامی است.(الزامی نیست که مراجع ارجاع شده مربوط به یک نشریه باشد کافی است تنها این 5 مرجع از نشریات دانشگاه باشند)
  5. باتوجه به اینکه فرایند داوری نشریه بدون نام (دو سر کور) است و اسم نویسنده و داور برای هر دو طرف ناشناس است، خواهشمند است اسامی نویسندگان و ایمیل نویسندگان را از فایل اصل مقاله حذف نموده و اسامی  و درجه علمی نویسندگان را در فایل مشخصات نویسندگان نوشته و سپس ارسال نمایید.
  6. با توجه به دسترسی ازاد به مقالات نشریه از پذیرش مقالات دارای اطلاعات محرمانه معذوریم.

ب) نحوه نگارش

نویسندگان محترم برای استفاده از فرمت، باید MS. Office 2010 استفاده نمایند. 

همچنین راهنمای تهیه و ارسال مقاله را را از اینجا دریافت نمایید.

نحوه مرجع نویسی و مخفف نویسی عنوان مقالات این مجله را از اینجا دریافت نمایید.

لطفاً هنگام ارسال مقاله (فرم تعهد) ، (فرم تعارض منافع نویسندگان)و فرم (مشخصات نویسندگان) توسط نویسنده مسئول امضاء شده و در سامانه بارگزاری شود. 

نکته: دقت فرمایید که از فایل تعهد و تعارض منافع پرینت گرفته و به‌صورت دستی امضا شود و پس از آن فایل اسکن شده را بارگزاری نمایید.

در ضمن فایل باید به فرمت پی دی اف و یا به صورت عکس باشد.

 

 ج) اخلاق نشر

نشریه علمی "مکانیک سیالات و آیرودینامیک" دانشگاه جامع امام حسین(ع) از آخرین بیانیه کمیته اخلاق نشر(COPE) پیروی می­کند. برای دسترسی کامل به این دستورالعمل­ها، تعاریف و قوانین می­توانید به آدرس  www.publicationethics.org/resources  مراجعه فرمایید.

این نشریه با هرگونه سرقت ادبی (Plagiarism) و عدم رعایت حقوق مولفین در صورت کشف برخورد نموده و نسبت به میزان و نوع خطا اقدامات لازم را انجام می­دهد. تمامی مقالات ثبت شده  با دقت مورد بررسی و مطالعه قرار می­گیرد تا اطمینان لازم از مبرا بودن این آثار از سرقت ادبی حاصل گردد.

برخی از مواردی که به عنوان سرقت ادبی مورد توجه قرار می­گیرد به شرح زیر است:

در صورتی که نویسنده کلمه به کلمه مطالب نویسنده دیگر را بدون ارجاع به منبع اصلی مورد استفاده قراردهد و یا از اشکال، نمودارها و جداول دیگران بدون ذکر منبع استفاده کند و یا تغییرات اعمال شده در متن دیگران موجب از بین رفتن حقوق سایر نویسندگان گردد از مصادیق سرقت ادبی محسوب می­گردد که در صورت مشاهده مطابق نمودار پیوست و بر اساس بیانیه کمیته اخلاق نشر (COPE)  با متخلفین برخورد لازم صورت می­گیرد.

درج قدردانی: نویسنده یا نویسندگان از حامی مالی یا معنوی یا تأمین کننده اعتبار پژوهش(در صورت وجود) که در نگارش مقاله از آن بهره برده‌اند ملزم به درج قدردانی در انتهای مقاله می باشند.

نکته: ضروری است شناسه منحصر به فرد . DOR یا DoI یا هر دو در انتهای ارجاعات هر مقاله درج گردد

فلوچارت فارسی انجمن Cope  را  اینجا دریافت نمایید.